Bogatynia

Sp Piaski Możliwość komentowania Bogatynia została wyłączona 38
Bogatynia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bogatynia

Bogatynia to miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie zgorzeleckim, siedziba gminy Bogatynia. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. jeleniogórskiego. Obecnie należy do województwa dolnośląskiego. Bogatynia leży w Kotlinie Turoszowskiej, ograniczonej od południa Granicznym Wierchem (616 m n.p.m., Góry Izerskie), a od północy wyniosłością Działoszyńską (ok. 340 m n.p.m.).
W Bogatyni działa Kopalnia Węgla Brunatnego Turów S.A.oraz Elektrownia (Turów|Turów S.A.|cieplna) o mocy około 2000 MW. Był tutaj także szeroko rozwinięty przemysł bawełniany oraz przetwórczy.
W Bogatyni znajduje się spora ilość zabytków budownictwa łużyckiego. Bogatynia posiadała również bardzo znane Piwnice Win Importowanych , niestety nie utrzymały się one na rynku i zostały sprzedane. Aktualne firmy działające w Bogatyni można znaleźć wpisując w wyszukiwarce np. Firmy Bogatynia

Bogatynia to ośrodek przemysłowo-handlowo-usługowy o bardzo mocno rozwiniętej infrastrukturze komunalnej i społecznej. Bogatynia jest miastem sprzyjającym lokalizacji różnorakich inwestycji, jest gminą bardzo atrakcyjną pod wieloma aspektami. Spore osiągnięcia lokalnego samorządu na polu współpracy przygranicznej z Czechami i Niemcami, środków przekazywanych na inwestycje, oświatę oraz wychowanie są zauważane i doceniane w całym naszym kraju. Aktualne oferty pracy w Bogatyni można znaleźć wpisująć w Google np. Praca Bogatynia.
Bogatynia plasuje się w czołówce krajowej, jeśli chodzi o rozmiar inwestycji, oświatę oraz środki przeznaczane na pomoc społeczną . Do ogromnych sukcesów osiągniętych w ciągu kilku ostatnich lat należy również budowa oczyszczalni w Bogatyni i w Sieniawce, budowa stadionu na ul. Białogórskiej, budowa i rozbudowa szkół, uciepłownienie miasta oraz spore osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska. Realizowane były również duże inwestycje na terenie gminy np. podpisanie umowy o budowie połączenia drogowego Hradek Zittau (tzw. drogi transgranicznej). Jeśli interesujecie się Państwo zakupem nieruchomości , polecamy wpisać Nieruchomości w Bogatyni

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

Related Articles

http://stinicitechnika.eu/

Search

Back to Top