GWATEMALA

Piaski nad morzem hotele Możliwość komentowania GWATEMALA została wyłączona 144
GWATEMALA
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERADo Gwatemali najlepiej wybrać się od grudnia do kwietnia, gdy w kraju tym jest pora sucha (od czerwca do października jest pora deszczowa, w styczniu i lutym nawiedzają ten kraj spore wiatry, ale za to jest doskonała widoczność).
Najciekawszym miejscem do odwiedzenia w Gwatemali jest jezioro Attlan leżące na wysokości półtora kilometra nad poziomem morza, a tylko półtorej godziny autobusem i można znaleźć się w Chichicastenango, gdzie dwa razy w tygodniu (w czwartki i niedziele) odbywają się najsłynniejsze targi w całej Ameryce Środkowej.
W okolicy jeziora wznoszą się trzy wulkany, na które można wspiąć się (na każdy osobno) w ciągu jednego dnia. Najbardziej popularny jest Volcan San Pedro (3020 m n. p. m.); wspinaczka na szczyt i powrót trwa około 5 godzin. Poza wspinaczką na wulkany, warto także odwiedzić plantację kawy skąd pochodzą najlepsze odmiany tego napoju w Gwatemali.
Warto także udać się na targ w Solola, gdzie można podziwiać tradycyjne, bajecznie kolorowe, ręcznie tkane stroje Indian Środkowoamerykańskich, w których chadzają także mężczyźni

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

Related Articles

http://stinicitechnika.eu/

Search

Back to Top