Kompostownia ziemia polska

Piaski nad morzem hotele Możliwość komentowania Kompostownia ziemia polska została wyłączona 112
Kompostownia ziemia polska
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

kompostownia-ziemia-polska-9Przygotowując własny kompost możesz zdecydować się na dwie metody jego pozyskania, a mianowicie: kompostowanie na pryzmie oraz w kompostowniku.

Niezależnie od metody do kompostowania należy użyć resztek roślinnych, w tym chwastów, ale pamiętajmy, że powinny być pozbawione nasion, które mają tę właściwość, że nie zgniją nam w kompoście, za to pięknie rozsiejemy je sobie po całym ogrodzie. Dobre będą też zagrabione jesienią liście, resztki ze stołu czy popiół drzewny np. z kominka czy pieca do spalenia pelletu. Pamiętajmy, że im bardziej zróżnicowany materiał organiczny, z którego wyprodukujemy kompost, tym lepszy jego skład.
Jeśli nie mamy możliwości budowy własnego kompostownika możemy takowy kompost zakupić. Jeśli w ilościach hurtowych to tylko u producenta, który posiada własną kompostownię. Wspierajmy nasz rodzimy biznes, wpiszmy w wyszukiwarkę: kompostownia ziemia polska, a z pewnością znajdziemy taki zakład w niedalekiej okolicy, być może to on właśnie przerabia Twoje odpadki. Sama ekologia.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

Related Articles

http://stinicitechnika.eu/

Search

Back to Top