Odkrywamy Podhale

Krus Piaski Możliwość komentowania Odkrywamy Podhale została wyłączona 27
Odkrywamy Podhale
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Podhale to region Polski, który należy do najczęściej odwiedzany przez turystów miejsc. Co ciekawe, większość osób poprzestaje na Zakopanem, nie szukając innych, równie uroczych i interesujących miejsc. A jest co odkrywać! Podhale to nie tylko jego stolica, czyli Zakopane, ale to także wiele innych miejscowości, mniejszych i większych wiosek z coraz lepszą infrastrukturą turystyczną, oferujących wspaniałe widoki na Tatry a także życzliwych i otwartych ludzi. To możliwość kontaktu z prawdziwą góralską kulturą, która ma przecież wiele do zaoferowania.

Odkrywając Podhale warto odwiedzić malowniczo położoną wieś Gliczarów Górny. Łatwo do niej dojechać od zakopanki, skręcając w Białym Dunajcu przed mostem w lewo. Gliczarów położony jest na wysokości około 1000 metrów n.p.m., co sprawia, że jest jedną z najwyżej położonych miejscowości w Polsce. Dzięki temu jego atutem są zapierające dech w piersiach widoki na góry i czyste powietrze, niezagrożone zanieczyszczeniami na tej wysokości. Góralskie obyczaje, otwarci ludzie i spokojny tryb życia sprawiają, że czas płynie tu inaczej i każdy kto przyjedzie wypocznie. Liczne ścieżki i drogi oferują widokowe i wymagające szlaki piesze i rowerowe, co sprzyja aktywnej turystyce.

W Gliczarowie znajdują się także nowe i komfortowe pensjonaty oferujące pokoje gościnne w wysokim standardzie. Dzięki temu turyści uczynią swój wypoczynek jeszcze pełniejszym, korzystając z ich kompleksowej oferty. Wygodne pokoje z łazienkami i balkonami, kuligi, imprezy integracyjne, to wszystko sprawia, że turysta dobrze się czuje W Gliczarowie. Do niewątpliwych atutów należą także znajdujące się niedaleko stoki narciarskie, w tym krzesełkowy Rusiń-ski i baseny termalne, oferujące jedne z najnowocześniejszych term na Podhalu. Niewątpliwie Gliczarów Górny jest miejscowością wartą odwiedzenia i odkrycia.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

Related Articles

http://stinicitechnika.eu/

Search

Back to Top