Podróż do Białegostoku

Krus Piaski 1 komentarz do Podróż do Białegostoku 215
Podróż do Białegostoku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

turystyka (20)Niewątpliwie, podróże kształcą. Jednym z polskich miast, jakie warto odwiedzić jest – bez dwóch zdań – Białystok. To niedoceniane miasto jest stolicą województwa Podlaskiego. Dzięki wycieczce do Białegostoku będziemy mogli na własne oczy obejrzeć całkiem sporo interesujących doprawdy miejsc.

Warto zwrócić uwagę na teren dawnego getta, na którym jest zbudowane niemalże całe współczesne Śródmieście. Jest kilka oznakowanych miejsc pamięci i pomników, które przypominają o tamtych, strasznych czasach.

Z pewnością warto też zajrzeć do Pałacu Branickich oraz do Kościoła Św. Rocha, jak i Katedry (chodzi tu o Kościół Farny). Uwagę powinniśmy poświęcić również takim osiedlom jak : Bojary (gdzie wciąż dominuje stara zabudowa), Wysoki Stoczek, Zielone Wzgórza, Dziesięciny, Antoniuk, Białostoczek, Nowe Miasto.

Jeżeli interesuje nas turystyka bardziej rekreacyjna, to z pewnością świetnym pomysłem będzie wycieczka na plażę w Dojlidach, która to notabene została ostatnio porządnie odnowiona.

Reasumując: opłaca się przybyć do Białegostoku.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

Related Articles

http://stinicitechnika.eu/

Search

Back to Top