Przez kanadyjskie góry

Tanie wczasy nad morzem piaski Możliwość komentowania Przez kanadyjskie góry została wyłączona 73
Przez kanadyjskie góry
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKanadyjskie Góry Skaliste (Canadian Rocky Mountains) uznawane są za jedno z najpiękniejszych pasm górskich na świecie. Góry Skaliste na terytorium Kanady ciągną się przez 850 kilometrów. Ukształtowały się one jakieś 100 milionów lat temu, (czyli są stosunkowo młodymi górami); ich szczyty wyglądają jak skaliste baszty, skalne twierdze?bardzo często mają całkiem prawie pionowe gładkie ściany?najwyższym szczytem położonym na terenie Kanady jest Mount Robson (3954 metry nad poziomem morza). Pomiędzy szczytami Gór Skalistych, w głębokich polodowcowych dolinach umiejscowiły się niesamowicie wprost piękne jeziora. Uroda tych terenów tak mocno podziałała na ludzi odpowiedzialnych za listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO, że aż cztery obszary zostały wciągnięte na tą listę.
Niesamowity widok przedstawia sobą największy na świecie poza kołami polarnymi lodowiec umiejscowiony na granicy dwóch kanadyjskich prowincji: Alberty i Kolumbii Brytyjskiej w pobliżu Lake Louis.
Najbardziej obleganymi terenami przez turystów są obszary położone w południowej części łańcucha górskiego w okolicy Jasper, gdzie utworzono także Park Narodowy Jasper (w okolicy istnieją także trzy inne parki:Yoho, Kootenay, Banff i wszystkie także znalazły Siena liście UNESCO).
Po Kanadyjskich Górach Skalistych wyznaczono całą sieć szlaków turystycznych, których początki zwykle są dobrze opisane na postawionych tabliczkach. Poruszając się po szlakach turystycznych koniecznie trzeba stosować się do tutejszych przepisów, gdyż Kanadyjczycy są bardzo wrażliwi na punkcie na przykład czystości i miejscowi rangersi patrolują szlaki i dbają, aby turyści stosowali się do przepisów.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

Related Articles

http://stinicitechnika.eu/

Search

Back to Top