Rozwijająca się turystyka

Piaski nad morzem hotele Możliwość komentowania Rozwijająca się turystyka została wyłączona 448
Rozwijająca się turystyka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_hobby1.jpgTurystyka to zjawisko przestrzennej ruchliwości ludzi, które związane jest z dobrowolną zmianą miejsca pobytu, środowiska i rytmu życia. Istnieje jej wiele rodzajów, a podstawowym kryterium jest motyk podróży. Możemy wyróżnić turystykę poznawczą – w celu poszerzenia horyzontów, poznania nowych kultur, turystykę wypoczynkową, zdrowotną, biznesową, a także religijną – nastawioną na zwiedzanie miejsc związanych z wyznaniem.
W ostatnich latach turystyka przynosi światowej gospodarce coraz większe zyski. Ludzie chętniej wyjeżdżają, a bogacące się społeczeństwo stać na coraz częstsze podróże zagraniczne.
Turystyka pozwala nam poszerzać horyzonty, poznawać nowe kultury, tradycje, kuchnię narodową poszczególnych krajów świata, ale także ma bardzo pozytywny wpływ na gospodarkę. Dzięki turystom, wiele krajów ma szansę na rozwój. Hotele, restauracje, muzea, kawiarnie, a nawet transport publiczny znacznie zyskują w okresach letnich, w których kwitnie turystyka. Jest to więc naprawdę bardzo pozytywne zjawisko.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

Related Articles

http://stinicitechnika.eu/

Search

Back to Top